דף הבית

עסקים בונים קהילה וקהילה מחבקת עסקים

פעילות מעברים לתמיכה של יישובים בפיתוח עסקים קטנים ביישובי המועצה נושאת פירות. התברכנו ב 4 קיבוצים (כפר מסריק, עין המפרץ, חניתה ואילון) שהכירו בצורך ליצור תפקיד חדש ומאתגר של רכז עסקים קטנים ויזמויות בקיבוץ. הפורום מתכנס אחת לחודש ועוסק בלמידה ובפיתוח כלים מותאים לקידום התחום בקיבוצים. הפעם, התכנסנו ב"מיקה" של מאור הד ואשתו באיילון לדיון בהקמה ובתפעול של מתחם עסקים קטנים בקיבוץ.  

מפגש מנהלי המשאב האנושי בישובי המועצה האזורית מטה אשר

שמחים לבשר שבחודש שעבר התקיים מפגש למנהלי המשאב האנושי בישובי מטה אשר, במרכז הקהילתי מטה אשר.  את המפגש הובילו צוות מעברים גליל מערבי, בשיתוף מחלקת הישובים ומחלקת משאבי האנוש של המועצה האזורית מטה אשר. במפגש הוצגו שירותי מעברים, בדגש על אפשרויות שיתופי הפעולה בין מרכז מעברים למנהלי המשאב האנושי בישובים, בחנו יחדיו בהרצאה של דיטי בוכנר (יועצת ארגונית) את אתגרי ניהול המשאב האנושי בישוב הכפרי בעת הזו, והחלטנו על גיבוש פורום קבוע המשכי לידע ולמידה משותפים. תודה למשתתפים, - נמשיך לעדכן במפגשים הבאים!

מועדון עסקים עין המפרץ – כפר מסריק

השבוע הסתיימה פעילות מועדון עסקים משותף לכפר מסריק ועין המפרץ. המועדון נוצר כיוזמה מקומית משותפת לשני הקיבוצים,  בשיתוף ובתמיכת מעברים ונוהל על ידי גל דקל (עין המפרץ) ועופר איילת (כפר מסריק) שמרכזות ומובילות את התחום בקיבוצן. המשתתפים סיכמו בחיוב, בטעם של עוד ובהערכה רבה לצוות שהוביל והנחה את פעילות המועדון. הפעילות כללה העשרה, רכישת כלים לניהול העסק, נושאים של התפתחות אישית והעצמה והייתה חוויה משמעותית לכל המשתתפים.  לאחרונה קיבלנו במעברים החלטה לאמץ את המודל וליצור מועדון עסקים אזורי שיפתח באוקטובר 2018. מידע יפורסם בהמשך ובעלי עסקים מכל ישובי המועצה יוכלו לקחת בו חלק.  לפרטים נוספים מוזמנים לפנות למאיר מורן ממלא מקום רכז יזמות מעברים גליל מערבי 052-7908590.